1. خانه
  2. /
  3. راهنمای خرید روغن های خوراکی
  4. /
  5. نکات مهم مصرف روغن جامد و گیاهی، کدام...
Blog
روغن جامد

نکات مهم مصرف روغن جامد و گیاهی، کدام روغن ضرر کمتری دارد؟

یکی از مهمترین دلایل بیماری انسان ها سبک زندگی و انتخاب محصولات و مواد غذایی مضری که برای سلامتی یک عامل تهدید هستند می باشد(مانند روغن جامد)، دقیقا همه میدانیم که مصرف روغن در پخت و پز رابطه بسیار تنگاتنگی با سلامتی انسان دارد، و همانطور که در مقاله ی بهترین روغن های خوراکی ذکر کردیم پخت و پز هر نوع مواد غذایی با هر نوع روغن مناسب نیست انتخاب یک محصول اشتباه میتواند سلامتی شما را به شدت تهدید نماید، باید بدانیم سبک زندگی سالم با انتخاب های سالم همگام است.
شاید شنید باشید که فرهنگ استفاده زیاد روغن در ایران و چند کشور دیگر رواج بسیاری دارد و در کشور های دیگر اندازه مصرف و نوع مصرف روغن به شرح دیگری است، و شاید برایتان جالب باشد که روغن های جامد و نیمه جامد سال های طولانی است که در کشور های دیگر مصرف کننده و هیچ متقاضی ندارد آن هم فقط و فقط به دلیل مضرات اثبات شده ی آن است.

در ابتدا باید به روغن جامد آشنا شویم، روغن جامد چیست؟

اشنایی با روغن جامد

روغن جامد از چربی های گیاهی که معمولاً در دمای اتاق مایع هستند تولید می شود،اما در صورت انجام فرآیندی که نام آن فرآیند هیدروژناسیون می باشد که در آن هیدروژن به روغن گیاه اضافه می شود ، می توانند به چربی جامد تبدیل شوند، این ویژگی های شیمیایی روغن را تغییر می دهد و در دمای اتاق جامد می شود، بر اثر انجام این فرآیند بر روی این روغن ها برای جامد کردن آن ها ماندگاری روغن بیشتر و از فاسد شدن رودهنگام آن جلوگیری می شود، در طی این فرآیند بسیاری از مواد معدنی و مغذی و اسید های مورد نیاز نیز از بین خواهند رفت.
روغن جامد به نام روغن اشباع نام برده می شود به دلیل آن که چربی های غیر اشباع آن در فرآیند و عملیات جامد شدن به حالت اشباع درمی آیند.، حال این روغن می تواند موجب بروز بیماری قلبی و گرفتگی رگ ها و شریان های حیاتی شوند و هضم دیر تر غذا میشود و از همه مهم تر باث افزایش کلسترول بد در بدن می شود.
حتی در سال 1390 روغن جامد طبق ماده ۳۷ برنامه پنجم توسعه وارد فهرست 15 کالاهایی شد که تبلیغات آن‌ها ممنوع می باشد، و حتی نیز تبلیغات روغن های جامد نیز همچنان ممنوع است، به همین دلیل است یافتن روغن جامد در فروشگاه ها با سختی همراه است.
پس به دلایل ذکر شده در بالا به نتیجه خواهیم رسید روغن جامد که در طی فرآیند هیدوژنه شدن دستخوش تغییراتی می شود وبرای سلامتی مناسب نیستند و توصیه نمیشود و سرطان زا نیز می باشند.
اگر بخواهیم مضرات آن را در چند نمونه خلاصه کنیم به شرح زیر می باشد:
• حاوی مقادیر زیادی چربی اشباع است که به عنوان چربی بد در نظر گرفته می شود.
• به دلیل دمای پایین آن برای سرخ کردن مناسب نیست. گرم کردن روغن بیش از حد دود آن ، روغن را اصلاح می کند و برای سلامتی مضر است.
• می تواند باعث درماتیت ، افزایش وزن و عوارض تنفسی در افرادی شود که به آن حساسیت دارند.

اما اگر مجبور به تهیه ی روغن جامد شدیم به چه نکاتی توجه کنیم؟

سعی شود هنگام تهیه ی روغن جامد دقت شود که اسیدهای چرب اشباع ‌شده روغن های جامد از ۲۵ درصد نباید بیشتر باشد و اگر اسید های چرب اشباع شده روغن جامدی بالای 25 درصد بود این زنگ خطری برای شما می باشدو سعی شود روغن جامدی انتخاب شود که اسیدهای چرب ترانس آن روغن جامد بیشتر از ۱۰٪ نباشد این موارد باید فاکتور های مهمی در انتخاب شما باشند.

روغن نیمه جامد چیست؟

قبل از اینکه بگوییم روغن نیمه جامد چیست باید عنوان کنیم که روغن های نیمه جامد نیز برای سلامتی مضر می باشند و در این روغن جای خود را به سرعت به روغن های مایع بدون شیمیایی میدهد.
روغن نیمه جامد روغنی است که از ترکیب چند نوع روغن، روغن هایی مانند روغن کلزا، آفتابگردان ودیگر روغن ها می باشد که بعد از کم شدن متقاضیان روغن جامد این نوع روغن به عنوان روغن نیمه جامد در فروشگاه ها یافت میشود.

روغن گیاهی یا نباتی چیست؟

با افزایش آگاهی از مضرات روغن های جامد و افزایش آگاهی از روغن های خوراکی طبیعی و سالم مردم به مصرف روغن های مایع سالم و طبیعی روی آورده اند، و حتی بیشترین هزینه را برای خرید روغن غیر جامد را میکنند.
روغن های گیاهی روغن هایی می باشند که از دانه های روغنی گیاهان گرفته می شود، روغن های گیاهی به شرط اینکه از روش های طبیعی و بدون افزودن مواد شیمیایی در فرآیند ها، تولید شوند مناسب ترین گزینه برای پخت و پز و مصارف روزانه می باشند، خواصی که در روغن های گیاهی یافت میشود در روغن های جامد به شکل مضر یافت می شود.
روغن های گیاهی مملوء از چربی های اشباع نشده ای هستند که میتوان گفت یکی از چربی های سالم برای بدن می باشند.
طبق گفته ی کارشناسان روغن مایع جایگزینی مناسب برای روغن های جامد و نیمه جامد می باشد، خرید روغن جامد نیز در حال حاضر به شدت در حال کم شدن می باشد و به همان دلیلی که در بالا ذکر کردیم افزایش آگاهی از مضرات این روغن اصلی ترین دلیل آن بوده است.
روغن های نباتی که دستخوش تغییرات و افزونه شدن مواد شیمیایی در ساختار آن وجود دارد نیز دست کمی از روغن جامد ندارد، پس حتما در تهیه ی آن دقت نمایید.

میتوان گفت به طور کلی چربی های مایع از روغن های گیاهی ناشی می شوند و چربی های اشباع نشده هستند، روغن های زیتون ، کلزا ، ذرت ، سویا ، گلرنگ و کنجد همگی از گیاهان تهیه می شوند، یک استثنا در مورد چربی مایع که از گیاهان ایجاد نمی شود ، روغن ماهی است که در مقاله ای جداگانه به برسی خواص و مضرات آن خواهیم پرداخت.

یک نکته قابل تامل:

جالب است بدانید که در بیش از 60 درصد فست فود ها و شیرینی پزی های حال حاضر کشور از روغن های جامد و نیمه جامد استفاده میکنند البته دلیل عمده ی آن به صرفه بودن و قیمت کمتر روغن جامد و نیمه جامد می باشد در ایران می باشد، و نکته ی مهم و حائز اهمیت این است که در استفاده از روغن جامد و نیمه جامد نه تنها برای یک بار نیست بلکه از این روغن ها در یک روزی کاری به دفعات زیاد در آن پخت و پز صورت میگیرد که این نوع روغن ها حاوی ترانس می باشد که رابطه تنگاتنگی با سلامتی شما دارد.

به ترتیب سالم ترین روغن ها را به شما معرفی نمایم به شرح زیر می باشد:
• روغن زیتون بکر یا فرابکر
• روغن کنجد
• روغن آفتابگردان
• روغن کلزا
• روغن بی بو
تمامی موارد بالا به شرطی میتوان از آن ها به نام روغن سالم و طبیعی نام برد که در طی فرآیند تولید آن از هیچ گونه مواد شیمیایی و یا مواد افزودنی استفاده نشود، و از بهترین و مرغوب ترین محصول اولیه تهیه شده باشند.

نتیجه گیری:

روغن جامد و مضرات ان

با مضرات روغن های جامد و با فرآیند تولید آن به نام فرآیند هیدروژناسیون می باشد آشنا شدیم و بهتر است بگوییم فرآیند مضر سازی آن آشنا شدیم، و درباره روغن های گیاهی و نباتی هم اطلاعاتی کسب نمودیم، به شما توصیه میکنیم برای داشتن یک زندگی سالم و سلامتی بدن از روغن هایی که مناسب پخت و پز و مصارف روزانه گوناگون می باشند استفاده نمایید، رعایت اعتدال در مصرف روغن های گیاهی نیز توسط پزشکان همواره توصیه می شود
شما میتوانید برای تهیه و خرید روغن زیتون فرابکر و خرید روغن کنجد که جایگزین مناسبی برای روغن جامد هستند میتوانید به فروشگاه آنلاین طارومیس به راحتی اطمینان نمایید، چرا که طارومیس در هیچ یک از روغن های خود از مواد افزودنی و شیمیایی استفاده نمیکند و آن ها را با جدیدترین متد روز تولید می نماید.

منبع:https://bastyr.edu/news/health-tips/2011/09/difference-between-solid-and-liquid-fats

نظر خود را ارسال کنید