1. خانه
 2. /
 3. راهنمای خرید روغن های خوراکی
 4. /
 5. اهمیت کیفیت روغن آفتابگردان در سلامتی انسان
Blog
روغن آفتابگردان طبیعی،روغن آفتابگردان اصل

اهمیت کیفیت روغن آفتابگردان در سلامتی انسان

آن چیزی که دغدغه همه ی ما بوده مخصوصا در سالهای اخیر سالم بودن مواد غذایی و محصولاتی است که مصرف می کنیم که یکی از این ها دغدغه ها خرید روغن آفتابگردان خالص و طبیعی است،روغن آفتابگردان یکی از مهم ترین و جدا نشدنی ترین مواد غذایی در آشپزخانه می باشد،پس بهتر است از سلامتی مواد غذایی که تهیه میکنیم اطمینان کامل حاصل کنیم،سوالات متعددی در خصوص روغن آفتابگردان اصل و طبیعی و تراریخته وجود دارد که بعضی از کارشناسان بعضی از آنها را مفید و بعضی دیگر آن ها را مضر میدانند،در این مقاله به بررسی روغن آفتابگردان طبیعی و تراریخته می پردازیم.همچنین به بررسی تفاوت آن ها با یکدیگر خواهیم پرداخت.

اما سوال اصلی این است که آیا محصولی که استفاده میکنید طبیعی است یا تراریخته و غیر سالم؟
هنگام خرید مواد غذایی ما همیشه به دنبال مواد غذایی اصل و طبیعی هستیم و حتی شاید شما هم از مضرات مواد غذایی تراریخته و شیمیایی شنیده اید و به همین دلیل به دنبال مواد غذایی مناسب و سالم برای وعده های غذایی هستید.

ایا امکان تشخیص روغن آفتابگردان اصل و طبیعی وجود دارد؟نحوه تشخیص روغن آفتابگردان اصل و طبیعی چگونه است؟

در ابتدا باید با مفهوم محصول طبیعی و تراریخته آشنا شویم و بعد به سوالات بالا پاسخ خواهیم داد:

تعریفی ساده از محصولات طبیعی

محصولات طبیعی به محصولاتی گفته می شوند که فاقد هرگونه انواع مواد افزودنی مصنوعی هستند. در واقع اگر محصولی بدون دخالت انسان در نحوه رشد آن ، آن محصول به طور طبیعی رشد کند و بدون هیچ مواد افزودنی روال عادی رشد خود را طی کند،و از هیچ ساختار و اصولی برای رشد بهره مند نشود محصول طبیعی می باشد.
اما یک نکته ی بسیار مهم اگر محصولی واقعاً اصل و طبیعی نباشد ، احتمالاً با استفاده از روش های جدید کشاورزی ساخته شده است.در این روش ها به طور معمول از دانه های اصلاح شده ژنتیکی ، سموم دفع آفات ، علف کش ها و سایر مواد شیمیایی استفاده می شود تا عملکرد و بهره وری به حداکثر برسد.

اما تراریخته یا (Transgenesis) چیست؟

شاید محصولاتی را دیده باشید که روی آن نوشته شده است تراریخته! و این جمله برای شما جای سوال بوده که این تراریخته چیست؟ آیا مفید است یا مضر؟هنوز کلنجار ها و مباحث درباره فواید یا مضرات تراریخته ها وجود دارد ولی هنوز نظر قطعی ثابت نشده است.
محصولات تراریخته محصولاتی هستند که دستکاری ژنتیکی شده اند.به وسیله ژنتیک مولکولی و مهندسی ژنتیک می توان در محصولات غذایی تغییرات ژنتیکی ایجاد کرد برای مثال یک ژن را وارد یک محصول کرد یا میتوان حتی ژن یک محصول را حذف کرد!

حالا این محصولات تراریخته مضر هستند یا نه؟

محصولات تراریخته هم دارای فواید و هم دارای مضراتی هستن که به بعضی از آنها اشاره میکنیم:

از جمله مزایای محصولات تراریخته میتوان اشاره کرد به:
• کیفیت و ماندگاری طولانی مدت محصولات تراریخته
• در برابر سموم و آفات مقاوم هستند.
• کاهش هزینه های تولید و مدت زمان ماندگاری زیاد محصول
• و….
و از جمله به مضرات آن می توان اشاره کرد به :
• کارایی کمتر آنتی بیوتیک‌ها در بدن
• درهنگام کشت این محصولات بعضی از سموم مورد استفاده بیشتری قرار میگیرند.
• برخی محققان معتقد هستند دستکاری ژنتیک این محصولات و جهش ‌های ژنتیکی محصولات میتواند باعث سرطان شود.
• انتقال ژن های احتمالی از غذا های تراریخته به باکتری های دستگاه گوارش بدن یا سلول های بدن انسان

در مورد سالم بودن یا نبودن تراریخته ها به عوامل زیادی بستگی دارد. ارگانیسم های مختلف شامل ژن های مختلفی می باشند که با استفاده از روش های مختلف می توانند منتقل شوند. به همین دلیل ایمنی غذاهای تراریخته باید در آزمایشگاه ها دقیقا ارزیابی و برسی شوند. تا به این لحظه به دلیل تازه بودن یعنی تازه به وجود آمدن محصولات تراریخته و نبود مطالعات طولانی و علمی تایید شده در مورد محصولات تراریخته ، نمی توان 100٪ از سلامت محصولات اصلاح شده ژنتیکی اطمینان حاصل کرد،برخی از نشانه های بیماری ناشی از مصرف محصولات تراریخته گاها بعد از سال ها و به مرور عوارض خود را نشان می دهند.

حالا میتوانیم به راه های تشخیص روغن آفتابگردان اصل اشاره کنیم:

راه های متعددی برای تشخیص روغن آفتابگردان اصل وجود دارد،اگر بخواهیم ساده بیان کنیم روغنی سالم و اصل می باشد که هیچ مواد افزودنی در آن نباشد،و به روش هایی که در فرآیند تولید آن دستکاری می شود نباشد.

1.قیمت آن:

اولین و شاید ساده ترین تشخصی روغن آفتابگردان اصل قیمت آن باشد،قطعا میدانید روغن هایی که به صورت یک لیتری و نیم لیتری با قیمت ارزان به فروش می رسد باید شک برانگیز باشد،با یک حساب سرانگشتی میتوان تشخیص داد که روغن اصل قیمتی بالاتر در مقایسه با روغن های عادی در بازار دارد.

2.استفاده از اسانس:

بعضا دیده شده که شرکت های مواد غذایی به روغن های خود ترکیباتی مانند اسانس های طعم دهنده اضافه میکنند تا روغن آفتابگردان بو و طعم طبیعی داشته باشد.
تشخیص بو و طعم طبیعی و بو و طعمی که توسط مواد شیمیایی ایجاد شده است نیز بسیار سخت می باشد.

3.وجود برچسب یا چاپ تراریخته!

در روغن های آفتابگردانی که در فروشگاه ها دیده شده،بعضا روی آن ها حک شده است تراریخته،همانطور که در بالا اشاره کردیم هنوز تحقیقات ثبت شده ای درباره بی خطر بودن محصولات تراریخته وجود ندارد،پس بهتر از از خریداری روغن تراریخته خودداری نمایید.

4.آزمایش آن:

می توان با آزمایش و بررسی پارامتر های یک روغن طبیعی به اصل بودن آن پی برد،که این هزینه و زمان زیادی را نیاز دارد و افراد عمومی نیز به آزمایشگاه ها دسترسی ندارد.

5.در نهایت خرید از برند معتبر:

شاید اسان ترین راه برای تهیه محصولات طبیعی این باشد که از برند های معتبر خرید کنید چون برند های معتبر مهم ترین اهدافی که دارند کیفیت محصولات و رضایت مشتری است پس می توانید با خرید از این برند ها خیالتان تا حد زیادی از کیفیت محصولات خریداری شده راحت باشد.
برند طارومیس یکی از این برندهایی است که قصد دارد با تولید محصولات طبیعی و اصل رضایت مشتریان خود را جلب کند.طارومیس این اطمینان را به شما می دهد که با استفاده از محصولات این برند زندگی با کیفیت تری خواهید داشت.

روغن آفتاب گردان اصل مناسب برای سلامتی شما !

روغن آفتابگردان طبیعی،زوغن آفتابگردان اصل
از توضیحات بالا می توان تشخیص داد که یک روغن آفتابگردان اصل چه ویژگی هایی دارد،قطعا همه ما دوست داریم از محصولات اصل و طبیعی استفاده نماییم که سالم و بدون مشکل باشد، بهترین نوع روغن آفتابگردان،روغن آفتابگردان اصل می باشد،روغن آفتابگردان طبیعی از سالم ترین نوع روغن مخصوص پخت و پز می باشد.این نوع روغن ها به دلیل کیفیت بالا سرشار از ویتامین و بدون مواد افزودنی می باشد،در حال حاضر این روغن نیز علاوه بر پخت و پز مصارف دارویی و صنعتی و … نیز دارد،پس مهم است از روغنی اصل و طبیعی استفاده شود.
دانه های روغن های آفتابگردان طارومیس بدون استفاده از کود و سموم شیمیایی می باشد،به همین دلیل فواید بسیار تأثیرگذار برای سلامتی می باشد.
از خواص روغن های آفتابگردان اصل  می توان اشاره کرد به:

• روغن آفتابگردان طبیعی سطح انرژی بدن را بسیار افزایش می دهد:

چربی های اشباع نشده ی روغن آفتاب گردان طبیعی می تواند احساس انرژی و اشباع را برای مدت طولانی تری در شما حفظ کند.

• روغن آفتابگردان طبیعی سطح کلسترول را کاهش می دهد:

دانه های آفتابگردان ارگاینک دارای ترکیبی به نام فیتواسترول هستند که از نظر ساختار مشابه کلسترول است، در نتیجه ، به مقابله با جذب کلسترول در جریان خون کمک می کند.

• روغن آفتابگردان طبیعی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند:

آنتی اکسیدانی های روغن آفتابگردان طبیعی غشای سلول را تقویت می کند و ورود باکتری ها و ویروس ها را به بدن دشوار می کند ،و بدن را در مقابله با عفونت ها مقاوم می سازد

اما همه ی این ها در گرو این می باشد که شما از یک روغن آفتابگردان طبیعی استفاده نمایید.

یک نکته ی مهم

روغن آفتابگردان طبیعی و اصل باید در آزمایشگاه های مخصوص مورد آزمایش و بررسی قرار بگیرند تا مقدار ناخالصی و اصل بودن آن تعیین شود.

سخن پایانی:

بعد از خواندن این مقاله قطعا شما تفاوت محصولات طبیعی و تراریخته را میدانید و اگر بخواهیم نتیجه گیری نماییم تهیه و مصرف روغن آفتاب گردان طبیعی بسیار سالم تر از مصرف روغن هایی است که از مواد شیمیایی و افزودنی یا به حالت تولید شده تراریخته هستند،و هنوز جواب کامل و مطمئنی برای سالم بودن مواد غذایی و محصولات تراریخته وجود ندارد.پس اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید بهتر است از روغن هایی برای مصارف پخت و پز استفاده نمایید که بدون هیچ نگرانی و با اطمینان خاطر آن را مصرف نمایید.لازم به ذکر است تمامی محصولات تولید شده در طارومیس در آزمایشگاه زیر نظر بهترین کارشناسان بررسی می گردد.

لازم به ذکر است که تمام روغن های آفتابگردان طارومیس به روش پرس سرد(cold press) تولید می شود،شما میتوانید با اطمینان کامل از صفحه ی خرید روغن آفتابگردان،این محصول را خریداری و مصرف نمایید.

نظر خود را ارسال کنید

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0