1. خانه
  2. /
  3. راهنمای خرید روغن های خوراکی
  4. /
  5. خواص شگفت انگیز روغن زیتون برای سلامت بدن
Blog
فواید روغن زیتون مرغوب،خواص روغن زیتون ارگانیک

خواص شگفت انگیز روغن زیتون برای سلامت بدن

زیتون این میوه ی پرخاصیتی که نمیتوان از طعم لذت بخش و خواص بی نظیر آن چشم پوشی کرد، میوه ای که انواع و اقسام کاربرد ها را دارد و در مصارف خوراکی و پزشکی بسیار پر کاربرد است،از همه مهم تر رنگی زیبا به سفره ها می بخشد و طعم آن در غذا و سالاد بی نظیر است، روغن زیتون “بهترین دوستی” است که در آشپزخانه می تواند همراه شما باشد، روغن زیتون از میوه درخت زیتون تهیه می شود که به طور طبیعی مملوء از اسیدهای چرب سالم می باشد. زیتون حتی اگر تلخ هم باشد باز به دلیل فواید زیادی که داری مورد استفاده قرار میگیرد، خواص متعددی که زیتون و روغن زیتون دارد شما در هیچ دانه ای پیدا نخواهید کرد، حتی از برگ زیتون هم در مصارف دارویی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص روغن زیتون:

خواص روغن زیتون برای بدن انکار ناپذیر است، گاها از مزایا و فواید روغن زیتون این طلای سبز شنیده اید اما اجازه دهید به صورت مفصل به خواص روغن زیتون بپردازیم،تفاوت زیادی ندارد شما از چه نوع روغن زیتونی استفاده میکنید چه روغن زیتون بکر باشد و چه روغن زیتون فرابکر که تمام خواص زیر برای هر دو نوع روغن زیتون صدق می کند، روغن زیتون دارای خواص متعددی می باشد که در این مقاله با خواص آن آشنا خواهیم شد.

کاهش خطر ابتلا به دیابت با روغن زیتون:

خواص روغن زیتون ارگانیک

 

یک رژیم غذایی مملو از روغن زیتون به عنوان یک روش مناسب برای دیابت شناخته شده است، گنجاندن روغن زیتون در رژیم غذایی روزانه باعث می شود، خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 را در به شدت کاهش دهد و از ابتلا به آن پیشگری نماید، اما به شرطی که در برنامه غذایی خود این روغن را گنجانده باشید.این روغن همچنین تأثیرات مثبتی بر سطح قند خون و حساسیت به انسولین دارد.

روغن زیتون کاهش وزن طبیعی:

خواص روغن زیتون مرغوب
همیشه داشتن اندام مناسب برای بسیاری از کسانی که تغذیه نامناسبی در زندگی دارند دغدغه ی مهمی بوده است
روغن زیتون به شما در روند کاهش وزن کمک می کند. گاها افرادی از مصرف روغن زیتون به دلیل وجود کالری زیاد از آن اجتناب می کنند اما مصرف این روغن، البته به اندازه به صورت روزانه بسیار توصیه می شود، تحقیقات نشان داده است که روغن زیتون ممکن است به کاهش وزن کمک کند به دلیل اینکه روغن زیتون باعث میشود شما احساس سیری کنید و در نتیجه باعث می شود شما غذای کمتری میل نمایید که باعث کاهش وزن شما می شود.

کاهش بیماری های قلبی با مصرف مدوام روغن زیتون:

خواص روغن زیتون ارگانیک
بیماری های قلبی نیز یکی از شایع ترین بیماری های طاقت فرسا در جهان می باشد، اهمیت دادن به سلامت قلب و بدن یکی از مهترین مسائلی است که باید رعایت شود، اما اگر روند و سبک برنامه غذایی خود را اصلاح نکنید میتوان گفت آینده ی خوبی در انتظار شما نیست، اما اگر در رژیم غدایی خود حاوی اسیدهای چرب تک اشباع نشده (MUFAs) مانند روغن زیتون استفاده کنید باید به شما تبریک گفت، قلب شما سالم‌ تر خواهد بود. می توان گفت که به دلیل اینکه مصرف روغن زیتون با کاهش کلسترول‌ های مضر (LDL) بدن، از سکته‌ های قلبی و عروقی و مغزی جلوگیری خواهد شد، شما میتوانید با مصرف روغن زیتون به صورت روزانه همراه با سالاد و یا در غذا میزان و اندازه قند خون و انسولین خود را در بدن متعادل کنید، روغن زیتون همراه با رژیم غذایی مدیترانه ای در پیشگیری از بسیاری از بیماری های قلبی عروقی مفید است.

کاهش خطر ابتلا به سرطان:

سرطان درمان دارد اما راهی طولانی را در پیش باید گرفت بهتر نیست پیشگری شود تا درمان؟ بهتر نیست تغییر در سبک غذایی و رژیم سالمی را شروع کرد؟ اجازه دهید اشاره ای کنیم به سبک زندگی مردم حوزه مدیترانه ای، مطالعات و همچین آمار و ارقام نشان دهنده این است که مردم حوزه مدیترانه در سبک زندگی سالم مثال زدنی هستند، تحقیقات و داده ها نشان میدهد در اروپا که جمعیت بسیاری از رژیم غذای مدیترانه ای استفاده میکنند از ابتلا به بیماری های عمده مانند سرطان و مرگ و میر ناشی از این بیماری کمتر می باشد، در رژیم مدیترانه عمدتا به دلیل مصرف زیاد فیبر ، ماهی ، میوه و سبزیجات است، خرید روغن زیتون فرابکر طارومیس و گنجاندن ان در وعده های غذایی از خطر ابتلا به سرطان پیشگیری میکند و تاثیر به سزایی دارد.

ضد پیری:

خواص روغن زیتون مرغوب

افتادن حتی یک چروک در پوستمان خواب و خوراک را از ما میگیرد،همیشه در پیدا کردن روش هایی می باشیم که پوست صاف و جوانی داشته باشیم و از شر چین و چروک ها خلاص شویم،اما نکته ای که وجود دارد این است که این چین و چروک ها در اثر استرس و افسردگی می باشد. روغن زیتون اصل دارای حاوی آنتی اکسیدان می باشد که از پیری زودرس پیشگیری می کند  و حتی این آنتی اکسیدان ها به جهت کاهش اضطراب بسیار موثر می باشند و مانع پیری زودرس شما می شوند.

بهبود روند هضم غذا:

مشکلات هضم غذا نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که نمی توان آن را نادیده گرفت و در دراز مدت آسیبی جدی به دستگاه گوارش وارد می کند، روغن زیتون برای معده بسیار مفید می باشد، به انتقال و هضم کمک به سزایی می کند و دردهای مرتبط با ریفلاکس اسید پراکنده را بهبود می بخشد. مصرف روغن زیتون در طولانی مدت اثر گذاری خود را بر روی دستگاه گوارشی نشان می دهد، اما یک نکته ی بسیار مهم به صورت مداوم به بیماری ریفلاکس اسید مکرر شده اید، باید برای درمان به پزشک مراجعه کنید ، زیرا خاصیت روغن زیتون برای دستگاه گوارش در مصرف مداوم و طولانی مدت خود را نشان میدهد و عملکرد آن را بهبود می بخشد،خرید روغن زیتون بکر از شرکت طارومیس و استفاده به عنوان یک روغن دارویی برای تمیز کردن دستگاه گوارش و بهبود فعالیت روده توصیه می شود.

سلامتی کودکان با روغن زیتون:

سلامتی کودکان و فرزندان شما قطعا یکی از مهمترین آرزو برای شماست، روغن زیتون برای کودکان و خرد سالان بسیار مفید می باشد اما حتما از کیفیت و مرغوب بودن روغن زیتون برای استفاده در وعده های غذایی کودکان اطمینان حاصل کنید. روغن زیتون اصل حاوی مواد معدنی می باشد و جالب است بدانید مصرف روغن زیتون به دلیل غنی بودن از اسیدهای omega بسیار مناسب برای رشد مغز کودکان و خردسالان می باشد،اما یک نکته ی بسیار مهم شما باید بعد از مشورت با پزشک و درمیان گذاشتن سن کودک خود اقدام به اضافه کردن روغن زیتون به وعده های غذایی کودک خود کنید و به صورت خود سرانه روغن زیتون را در وعده های غذایی کودک و فرزندانتان نگنجانید.

استرس و افسردگی:

اغلب افرادی که مبتلا افسردگی می شوند غالبا افرادی هستند که دارای اضافه وزن و افرادی که ورزش نمیکنند و تغذیه نامناسبی در برنامه غذایی خود دارند.گاهی با کمبود برخی از مواد مانند اسیدهای چرب امگا ۳ میتواند باعث به وجود آمدن افسردگی شوند،با مصرف روغن زیتون می توانید از استرس و افسردگی پیشگیری نمایید.
جدول ارزش غذایی روغن زیتون:
ارزش غذایی یک قاشق غذا خوری روغن زیتون (14 گرم) حاوی اطلاعات غذایی زیر منطبق بر USDA (وزارت کشاورزی آمریکا) به شرح زیر می باشد:

کالری120
چربی کل14 گرم
چربی های اشباع شده2.2 گرم
چربی اشباع نشده1.8 گرم
چربی ترانس0
کل کربوهیدرات ها0
فیبر رژیمی0
قند0
کلسترول0
سدیم0
پتاسیم0
پروتئین0

سخن آخر:

فواید زیتون برای سیستم قلبی عروقی ، پیشگیری از سرطان ، سیستم عصبی، سیستم ایمنی بدن ، سیستم التهابی و دستگاه گوارش و داشتن تناسب اندام ایده آل اثبات شده است .اگر مایلید روغنی را استفاده نمایید که بدون هیچ طعم و بویی باشدبهتر است به صفحه خرید روغن زیتون بی بو طارومیس مراجعه نمایید، روغن زیتون مناسب انواع طبخ غذا است و در آشپزی کاربرد های بسیاری دارد که میتواند طعم غذای شما را بهبود ببخشد و حتما سعی نمایید روغن زیتون را به صورت تازه تهیه نمایید و در مصرف آن همیشه تعادل را رعایت نمایید و از داشتن سبک زندگی مناسب لذت ببرید.
نظرات خود را از خواص و استفاده از روغن زیتون را با ما به اشتراک بگذارید

نظر خود را ارسال کنید